कोरोनाभाइरसको डरका कारण साउदी अरेबियाले उम्राका लागि अस्थायी रूपमा प्रवेश निषध गर्यो

 • १५ फाल्गुन २०७६, बिहीबार १३:५८ मा प्रकाशित
 • रमजान समर्पण

  रियाध – साउदी अरेबियाले उमराहको प्रयोजनका लागि र मक्का र मदिना मस्जिदको भ्रमणका लागि अस्थायी रूपमा साउदी प्रवेश निषेध गरेको छ, ।

  परराष्ट्र मन्त्रालयले बिहीबार एक विज्ञप्तिमा भनेको छ साउदी अरेबियाले पनि नयाँ कोरोनाभाइरस खतरनाक रूपमा फैलिरहेको देशहरुबाट आएका पर्यटक भिसा धारकहरुको प्रवेश निलम्बन गरेको छ।

  राज्यमा सक्षम स्वास्थ्य अधिकारीहरु द्वारा निर्धारित मापदण्ड अनुसार परराष्ट्र मन्त्रालयले भने कि साउदी अरेबियामा स्वास्थ्य अधिकारीहरूले नयाँ कोरोनाभाइरस (COVID-१)) को घटनालाई राम्ररी हेरिरहेका छन्।

  मन्त्रालयले ती अख्तियारवालाहरू मार्फत राज्य सरकारको इच्छुकताको पुष्टि दिइरहेको छ। अनुमोदित अन्तर्राष्ट्रिय मापदण्डहरू लागू गर्न र भाइरस फैलिनबाट रोक्न देशहरू र अन्तर्राष्ट्रिय संगठनहरू, विशेष गरी विश्व स्वास्थ्य संगठनको प्रयासलाई समर्थन गर्न सरकारको इच्छुकताको पुष्टि गर्दछ।

  परराष्ट्र मन्त्रालयले भने कि यो सावधानी नागरिकहरु र बासिन्दाहरुको सुरक्षालाई राज्यमा उम्रा प्रदर्शन गर्न वा पैगम्बरको मस्जिदको भ्रमण गर्न वा यस उद्देश्यका लागि राज्य आउन चाहने सबैको सुरक्षालाई अत्यन्त सुरक्षा प्रदान गर्न गरिएका प्रयासहरूको समाप्तिमा आएको हो।

  “यो सावधानी उच्च स्वास्थ्य सावधानीका आधारमा लागू गर्नका लागि सक्षम स्वास्थ्य अधिकारीहरूको सिफारिसमा आधारित छ र नयाँ कोरोनाभाइरस (सीओवीआईडी ​​-१)) को राज्यमा आउन र यसको प्रसारलाई रोक्नको लागि सक्रिय प्रतिरोधात्मक उपायहरू लिइने,” मन्त्रालयले बतायो।

  साउदी नागरिक र खाडीका नागरिकहरूले राज्य प्रवेश गर्नका लागि सम्बन्धित अधिकारीहरूलाई साउदी आउन अघि कुन देश आएका थिए भन्ने कुरा प्रमाणित गर्न सम्बन्धित अधिकारीहरूले राष्ट्रिय परिचयपत्र प्रयोग स्थगित गरेका छन्। र ती देशहरूबाट आउनेहरूको सामना गर्न स्वास्थ्य सावधानी अपनाउनुहोस्।

  साउदी अरेबिया पुष्टि गर्दछ कि यी प्रक्रियाहरू अस्थायी छन्, र सक्षम अधिकारीहरूले निरन्तर मूल्याकन गर्न सक्दछन्।

  परराष्ट्र मन्त्रालयले नागरिकहरूलाई नयाँ कोरोनाभाइरस (COVID-19) फैलिरहेको देशहरूमा भ्रमण नगर्न आग्रह गरेको छ। साउदी गजेट रिपोर्ट बाट

  Leave a Reply