साग फुटबलको फाइनल पुग्ने पहिलो टीम भुटान ।

 • २२ मंसिर २०७६, आईतवार ००:३६ मा प्रकाशित
  साग फुटबलको ऐतिहासिक यात्रामा भुटान, फाइनल पुग्ने पहिलो टीम

  तेह्रौ दक्षिण एसियाली खेलकुद (साग) मा भुटानले पुरुष फुटबलमा शनशनीपूर्ण पुनरागमन नेपालसँग ४–० को फराकिलो अन्तरले पराजित भएपनि तीन खेल जित्दै फाइनल पुगेको छ ।

  अहिलेसम्म भुटानले पदकको नाममा ६ काँस्य मात्रै जितेको छ । सागको ३५ वर्षे यात्रामा भुटान फाइनल पुगेको पनि पहिलो पटक हो । भारतले सहभागिता नजनाए पछि राउण्ड रोबिनका आधारमा खेलाइएको फुटबलमा भुटानले श्रीलंका, बांग्लादेश र माल्दिभ्सलाई पराजित गरेको छ ।

  ९ अंक जोड्ने क्रममा श्रीलंकालाई ३–०, बांग्लादेशलाई १–० र माल्दिभ्सलाई २–१ ले पराजित गरेको छ । शनिबार श्रीलंकालाई पराजित गरेपछि भुटानी टीममा खुशीयाली छाएको छ ।उसोत, भुटानले फुटबलमा राम्रो प्रगति गरिसकेको छ । साग खेलिरहेको टीम मध्ये फिफा बरियतामा भुटान तेस्रो स्थानमा छ । १०३औं स्थानमा रहेको भारतले यसपटकको साग खेलेको छैन ।

  फिफा बरियतामा माल्दिभ्स १४२, नेपाल १६१, भुटान १८६, बांग्लादेश १९२, पाकिस्तान १९९ र श्रीलंका २०१औं स्थानमा छ । भुटानले अहिलेसम्म एउटा पनि स्वर्ण जित्न सकेको छैन ।

  श्रोत हिमालयन खबर

  Leave a Reply