पब्जीको ‘विश्वकप’मा नेपाली टिमले जित्यो १० लाख

 • १ पुष २०७६, मंगलवार १८:२३ मा प्रकाशित
 • रम्जान “समर्पण

  १ पुस, काठमाडौं । मोबाइल कम्युटरमा खेलिने अनलाइन गेम ‘पब्जी’ खेलको अन्तर्राष्ट्रिय प्रतियोगितामा नेपाली खेलाडीहरुले दशलाख पुरस्कार जीतेका छन् ।

  साउदीअरब बनाना कल्चर नामक संस्थाद्वारा आयोजित पहिलो ‘पब्जी मोबाइल स्टार च्यालेन्ज वर्ल्डकप’ प्रतियोगितामामा नेपाली टिम ‘इलिमेन्टि्रक्स’ले सातौं स्थान हासिल गरेकोछ ।

  सहभागी टिमलाई दुई समूहमा बाँडेर खेलाइएको खेलमा ‘टिम ए’ मा मध्यपूर्व र उत्तरअफ्रिकाका टिमहरु र बाँकी टिमहरु ‘बी’ मा थिए ।

  विश्वका ३२ राष्ट्रहरुले भाग लिएको उक्त प्रतियोगितामा पहिलो पुरस्कार रसियाको ‘टिम यूनिक’ले जित्दै एक लाख डलर प्राप्त गर्‍यो । थाइल्यान्डको आरआरक्यू एथेनाले दोस्रो स्थान जित्दै ६० हजार डलर प्राप्त गर्यो । तेस्रो स्थान हासिल गर्ने अर्जेन्टिनाको टिम केयसोले ४० हजार डलर प्राप्त गर्यो । चौंथो, पाचौं र छैटौं, सातौंका लागि पुरस्कार राशी क्रमशः १६ हजार, १४ हजार १२ र १० हजार डलर थियो ।

  एकैसाथ धेरैजनाले खेल्न मिल्ने यो खेलमा नेपालीहरु पनि अति लिप्त हुंदाँ केही समयअघि सरकारले प्रतिवन्ध लगाएको थियो । तर, पछि अदालतले उक्त प्रतिवन्ध हटाएको थियो । नेपालमा खेलिएको उक्त खेलको परिणाम आज नेपाली टिमले १० हजार डलर(दश लाख रुपैंया) जित्न सफल भएको छ ।

  श्रोत अनलाईनखबर

  Leave a Reply